Elektroinštalácie, rekonštrukcia, parkety, podlahy, sadrokartón, maľovanie. Realitná činnosť.

Sadrokartón - suchá omietka

Suchá omietka je spôsob úpravy steny, ktorá býva spravidla extrémne nerovná pričom klasická omietka by bola nerentabilná z hľadiska spotreby materiálu potrebného na vyrovnanie steny.

Pri suchej omietke je sadrokartónová doska nalepená na nerovnú stenu, čím dosiahneme vyrovnanie steny a získame ideálne rovný podklad pod obklad. Pred lepením je potrebné skontrolovať podklad či nie je vlhký, namrznutý, či neobsahuje zvetralé časti. Pri nasiakavom podklade ako je napríklad betón je potrené nanesenie penetračného náteru na podklad pred lepením sdrokartónových dosiek. Pred lepením je potrebné do sadrokartónu vyrezať otvory pre inštalačné krabice a osadiť potrebné inštalácie. Spoje sadrokartónových dosiek, ktoré nebudú pod obkladom je potrebné vytmeliť, použiť pásku na spoje a po zaschnutí tmelu ich prebrúsiť, aby neboli viditeľné po nanesení maliarskej farby.

V prípade ak idete realizovať suchú omietku v priestoroch v ktorých je zvýšená vlhkosť je potrebné použiť impregnovaný (zelený sadrokartón).

Fotogaléria: Sadrokartón - suchá omietka

/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1601-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-117-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-118-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-127-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1230-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-100-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-109-jpg1/
/album/fotogaleria-sadrokarton-sucha-omietka/a1-123-jpg1/