Elektroinštalácie, rekonštrukcia, parkety, podlahy, sadrokartón, maľovanie. Realitná činnosť.

Sadrokartónové stropy

Sadrokartónové stropy sú vo veľkej miere využívané pri novostavbách, ako aj pri rekonštrukcii nehnuteľností. Pričom pri novostavbách je sadrokartónový strop súčasťou projektu, pri rekonštrukcii je sadrokartón použitý ako prostriedok na zlepšenie nevyhovujúceho stavu stropu. Pri rekonštrukcii je zníženie stropu montážou sadrokartónu často krát jedinou prijateľnou voľbou pre dosiahnutie optimálneho výsledku. Napríklad pri požadovanom odhlučnení priestorov, pri potrebe zníženia nákladov na vykurovanie priestoru, ako aj z estetického hľadiska, ktorým môže byť prekrytie nežiaducich viditeľných inštalácii.

Veľkou výhodou sadrokartónového stropu je možnosť osadenia skrytých inštalácii od bodového osvetlenia cez dymové a požiarne senzory po inštaláciu rozvodov moderného štýlu vetrania - rekuperácie vzduchu, ktorú využívajú moderné ekodomy.

Použitie sadrokartónových dosiek sa líši hlavne od typu priestoru.

Ak znižujeme strop v kúpeľni je potrebné použiť zelený - impregnovaný sadrokartón, pri strope v chodbe používame klasický - biely sadrokartón (v prípade potreby je možné použitie minerálnej vlny na odhlučnenie a zateplenie priestoru), avšak pri montáži sadrokartónu v podkroví je potrebné použiť - protipožiarny sadrokartón ako aj parozábranu a tepelnú izoláciu. 

Pre skrášlenie sadrokartónových stropov sa montujú sadrokartónové kufre, zväčša osadené bodovým osvetlením a farebným podsvietením.

Pri samotnej montáži sadrokartónu a spôsobe osadenia konštrukcie je rozhodujúcim faktorom veľkosť plochy od ktorej je závislá technológia ukotvenia sadrokartónového stropu. Je potrebné byť obozretný v prípade ukotvenia konštrukcie, preto že napríklad nám sa pri montáži sadrokartónového stropu na vrchnom podlaží administratívnej budovy pod strechou stala nemilá vec a to že sme pri vŕtaní ukotvenia vrchnej časti konštrukcie sadrokartónového stropu narazili na dutinu v strešnom panely, čo síce neohrozilo statiku strechy, ale na naše hlavy sa postupne vylialo niekoľko litrov vody, ktorá sa v zle zaizolovanej dutine strechy zbierala počas dlhých rokov. Závadu sme odstránili, strechu zaizolovali a sadrokartónový strop je na dlhé roky ochránený pred vlhkosťou.

 

 

Fotogaléria: Sadrokartónové stropy

/album/fotogaleria-sadrokartonove-stropy/a2013-03-12-13-07-12-jpg/
/album/fotogaleria-sadrokartonove-stropy/a2013-03-21-16-00-38-jpg1/
/album/fotogaleria-sadrokartonove-stropy/a2013-03-13-10-52-05-jpg1/
/album/fotogaleria-sadrokartonove-stropy/a2013-03-13-16-34-44-jpg1/